O‘quvchilarning atrofimizdagi olam, tabiat to‘g‘risidagi tasavvur va tafakkurini shakllantirishda tabiiy va tasviriy san’at fanlarini integratsiyalashning ahamiyati
tabiat, jamiyat, ekologiya, axloq, tarbiya, qush, hayvon tasvirAbstract
Umumiy o‘rta ta’lim maktablarining tasviriy san’at va tabiatshunoslik darslarida fanlararo aloqadorlikga alohida e’tibor qaratish lozim. Bunda har bir o‘qituvchi yuksak pedagogik mahoratga ega bo‘lishi kerak. Ushbu maqolada tasviriy san’at va tabiatshunoslik darslarida o‘quvchilarning inson, tabiat, jamiyat, ekologiya, axloq, tasviriy san’at haqidagi bilimlarini rivojlantirshning ahamiyati bayon etilgan.Downloads
Jamoliddin Yuldoshevich Raxmatov. (2025). O‘quvchilarning atrofimizdagi olam, tabiat to‘g‘risidagi tasavvur va tafakkurini shakllantirishda tabiiy va tasviriy san’at fanlarini integratsiyalashning ahamiyati . Science and Education, 6(3), 240–244. Retrieved from https://openscience.uz/index.php/sciedu/article/view/7541