O‘quvchilarni zamonaviy kasb tanlashida psixolog shaxsining ahamiyati va faoliyati
kasb tanlash, psixologik maslahat, kasbiy yo‘naltirish, zamonaviy kasblar, ta'lim jarayoni, shaxsiy xususiyatlar, psixologik tahlil, kasbiy moyillik, o‘quvchi qobiliyati, mehnat bozori, innovatsion ta’limAbstract
Mazkur maqola o‘quvchilarning zamonaviy kasb tanlash jarayonida psixologlarning o‘rni va ahamiyati haqida ma’lumot beradi. Kasbiy yo‘naltirish usullari, zamonaviy kasblar talablari hamda ta’lim jarayonida psixologik yondashuvlarning o‘rni yoritiladi. Psixologik maslahatlarning o‘quvchilarga ta’siri, kasbiy moyillikni aniqlash metodlari va xalqaro tajribalar asosida tahlil qilinadi.Downloads
Shoira Davlatmuratovna Karimova, Zuhra Yo‘ldosh qizi Matyoqubova, Madina Abdirasulovna Madaminova, Kurvanjon Ruzmatovna Ibrayimova, & Gulnoza Sultanbayevna Xudayberganova. (2025). O‘quvchilarni zamonaviy kasb tanlashida psixolog shaxsining ahamiyati va faoliyati . Science and Education, 6(3), 265–273. Retrieved from https://openscience.uz/index.php/sciedu/article/view/7546