• Iroda G‘olibjon qizi Abduhakimova Buxoro psixologiya va xorijiy tillar instituti
musiqa ta’limi, axborot-kommunikatsiya texnologiyalari, multimedia vositalari, onlayn ta’lim, musiqa dasturlari, interaktiv ta’lim, masofaviy ta’lim, sun’iy intellekt, virtual haqiqat, mobil ilovalar, ta’lim resurslari
Maqolada musiqa ta’limida zamonaviy axborot-kommunikatsiya texnologiyalarining (AKT) o‘rni va imkoniyatlari muhokama qilinadi. AKT yordamida musiqa o‘qitish jarayonini samarali tashkil etish, o‘quvchilarning ijodiy imkoniyatlarini kengaytirish va o‘rganish samaradorligini oshirish mumkin. Maqolada multimedia vositalari, onlayn resurslar, musiqa dasturlaridan foydalanish, shuningdek, AKTni joriy etishdagi mavjud muammolar va ularni bartaraf etish yo‘llari ko‘rsatilgan. Shuningdek, kelajakdagi istiqbollar, masalan, sun’iy intellekt, virtual haqiqat va mobil ilovalar yordamida musiqa ta’limini yanada rivojlantirish imkoniyatlari keltirilgan.
Iroda G‘olibjon qizi Abduhakimova. (2025). Musiqa ta’limida zamonaviy axborot-kommunikatsiya texnologiyalaridan foydalanish . Science and Education, 6(3), 389–394. Retrieved from https://openscience.uz/index.php/sciedu/article/view/7568